Припустимо, у вас є ідея для розвитку бізнесу. Вітаємо вас!

Наступним кроком повинна бути документальна фіксація плану дій, тобто складання бізнес-плану.

Бізнес-план – це документ, в якому розгорнуто обґрунтовується ідея бізнесу, а також оцінюється ефективність рішень, заплановані дії, даються відповіді на питання, чи варто витрачати кошти на розвиток ідеї.

Бізнес-план необхідний самому ініціатору проекту, а також — інвестору/кредитору, який захоче його фінансувати. Чим якісніше складений бізнес-план, тим вища ймовірність отримання ресурсів для його реалізації, тим ближче власник бізнес-ідеї до її успішного втілення. Важливо розуміти й той факт, що в процесі розвитку вашого бізнесу проект буде не менш потрібним, ніж на початковому етапі. Оскільки, саме цей документ допомагає виділяти ключові моменти діяльності вашого підприємства. Якщо коротко, то бізнес-план дає чіткі відповіді на три основні питання: що я хочу зробити, як це можна зробити та що саме я маю зробити. При цьому, жоден підприємець не скаже вам, що скласти бізнес-план просто.

Значною частиною будь якого бізнес-плану будуть розділи планового контролю та регулювання бізнесу. Хоча бізнес-план в цілому вважається інструментом для отримання фінансування, він також може забезпечувати функції системи контролю результатів діяльності, допомоги у виробленні стратегій та оперативній тактики для досягнення цілей бізнеса, оперативне коригування при зміні зовнішніх та внутрішніх факторів.

Оформлення бізнес-плану

Оформлення проекту – це один із найбільш важливих моментів створення бізнес-плану. Є безліч випадків, коли бездоганний документ з перевіреною інформацією і якісним аналізом, провалюється на етапі первинної оцінки або презентації проекту.

Зазвичай, така неприємна ситуація пов’язується з недостатньою увагою до текстового оформлення та візуального зображення, яке повинне супроводжувати презентацію проведеного дослідження та планування.

 

Оскільки, як ми вже розібралися, бізнес-план має величезне значення для успішності задуманого підприємства, то і підходити до його написання необхідно якомога ретельніше. Найкраще довірити цю справу професіоналам: вони зможуть скласти новий проект або адаптувати під ваші потреби вже готовий бізнес-план.

Перш ніж сісти і скласти бізнес-план, потрібно чітко усвідомити, що в цьому документі немає головних і другорядних частин. Всі розділи важливі і підходити до їх створення необхідно з рівним і найвищим ступенем відповідальності.

Фахівці громадської організації «Дніпровське об’єднання «Споживач», займаються складанням бізнес-планів в різних економічних сферах і під різні обсяги інвестування. У нас можна придбати готовий бізнес-план, замовити написання нового бізнес-плану або скористатися послугою аудиту бізнес-плану, складеного вами або кимось іншим. У будь-якому випадку ви отримаєте якісний документ, що містить «золотий ключик» до вашого майбутнього добробуту.

Фундамент успіху будь-якої справи закладається в самому його початку. Кожен успішний бізнес починався з правильно складеного бізнес-плану. Новачкові важко розробити хороший бізнес-план, навіть якщо він чітко уявляє кінцеву мету задуманого їм підприємства. Часом це непросте завдання і для вже навченого досвідом підприємця. Занадто багато факторів необхідно врахувати, занадто багато чого треба врахувати, адже на кону стоять чималі кошти. Допомогти в цьому може кваліфікований фахівець, а краще, група фахівців.

Добре розроблений бізнес-план — це не тільки інструкція по створенню конкретного підприємства, а й інструмент залучення сторонніх інвестицій. А для цього бізнес-план повинен відповідати загальноприйнятим міжнародним стандартам UNIDO, ЄБРР, TACIS. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на кошти різних фінансових організацій як в Україні, так і за кордоном.

Розробка бізнес-плану — це не проста формальність. Цей документ грає роль наріжного каменю в фундаменті майбутнього підприємства. З його допомогою описуються найменші нюанси побудови бізнесу на всіх етапах його організації. Бізнес-план дає можливість вже на ранній стадії оцінити результати впровадження в життя Вашої ідеї. При цьому враховується ситуація в економіці в цілому і в конкретній галузі зокрема, яка склалася в даний час, та прогнозована в майбутньому. Це необхідно для того, щоб оцінити прибутковість і рентабельність майбутнього бізнесу на етапі, коли в нього ще не вкладені великі кошти, що дозволить вчасно скоригувати проект, а то і відмовитися від неперспективної ідеї і уникнути фінансових втрат. У разі, якщо розрахунки покажуть перспективність задуманого підприємства, бізнес-план дасть можливість розрахувати найбільш ефективну стратегію вкладення інвестицій і забезпечити максимальну віддачу від них в можливо найкоротший термін.

Складанню бізнес-плану завжди передує ретельний аналіз ринку, на який планується вивести нове підприємство. Досліджуються тенденції і динаміка його розвитку, баланс поточного і прогнозованого попиту і пропозиції. Адже кожна галузь економіки — це складна система, на яку діє безліч зовнішніх і внутрішніх факторів, і деякі з них приховані від побіжного погляду. Прояснити картину може тільки аналітик, який займається моніторингом ринку протягом довгого періоду часу.

Після того, як визначено механізм роботи підприємства і прораховані суми вкладень в його створення і функціонування, з’являється можливість провести оцінку економічної ефективності проекту. Цей розділ бізнес-плану включає аналіз його прибутковості, інвестиційної привабливості та рентабельності при різних сценаріях, в тому числі і несприятливих. Дослідженню всіляких ризиків і загроз присвячена одна із заключних частин бізнес-плану. При її написанні визначаються джерела цих загроз і опрацьовуються варіанти дій по їх нейтралізації або мінімізації негативних наслідків.

Підсумком всієї описаної вище кропіткої роботи є цілісний комплексний документ — бізнес-план — дорожня карта створення конкретного бізнесу. Вся квінтесенція виконаної роботи викладається в резюме — частині бізнес-плану, яка містить відповіді на всі питання, що хвилюють потенційних інвесторів і кредиторів, головні з яких: обсяг необхідних фінансів, термін і гарантії їх повернення.

Для того, щоб аргументовано відповісти на поставлені вище питання тільки описової частини недостатньо. У процесі розробки бізнес-плану необхідне проведення безлічі розрахунків, на підставі яких складається фінансова модель проекту. Дана модель покликана наочно показувати замовнику, як вкладені в підприємство гроші на вході будуть перетворюватися в його дохід на виході. Вона надається замовнику в зручному для читання і редагування вигляді таблиць формату Exel. У них у відкритому вигляді містяться всі використовувані для розрахунків формули, що дозволяє застосовувати дані таблиці та в динаміці коригувати вихідні данні відповідно до умов, що змінилися.

Таким чином у складі бізнес-плану Вам будуть дані інструменти для всебічної оцінки ефективності бізнесу, що включають калькуляцію собівартості виробництва, план продажів, прогнозні звіти про прибутки і збитки, розрахунок амортизаційних відрахувань та інше. Всього вийде близько півтора десятка додатків з помісячною або поквартальною розбивкою і річними підсумками.

Всі показники розрахункового блоку будуть визначені, виходячи з декількох можливих сценаріїв розвитку бізнесу. Це дуже важливо для правильного обчислення фінансової віддачі проекту в різних економічних умовах. Даний елемент фінансової моделі стає ключовим при залученні зовнішнього джерела коштів, так як визначає інвестиційну привабливість планованого підприємства.

У питанні залучення кредитних ресурсів для бізнесу Ви можете покластися на багатий досвід команди громадської організації «Дніпровське об’єднання «Споживач». Ми не тільки готові написати для Вас бізнес-план за міжнародними стандартами, а й можемо попрацювати над уже наявним у Вас бізнес-планом. У цьому випадку проводиться всебічний аудит документа і, при необхідності, його доопрацювання. Незважаючи на те, писали ми бізнес-план самі або доводили вже готовий документ, в будь-якому випадку, ми будемо здійснювати його супровід на всіх етапах.

Ми зацікавлені в тому, щоб Україна стала багатою, економічно незалежною країною, а цього неможливо досягти без розвитку малого і середнього підприємництва. Саме він є фундаментом процвітання середнього класу і здатний формувати левову частку валового національного продукту.

Не обділяємо ми своєю увагою і інвесторів. Економічна ситуація в сучасній Україні має таку динаміку, що в ній іноді важко зрозуміти, в яку галузь варто вкладати гроші, а в яку — ні. На випадок відсутності власних проектів і наявності вільних фінансових коштів, у нас є в наявності готові бізнес-плани, проекти та діючі підприємства в тимчасово вільних економічних нішах. Вони створені на підставі багаторічного моніторингу різних секторів українського ринку і мають високі показники інвестиційної привабливості.

Заробляйте і примножуйте свої статки!

Громадська організація «Дніпровське об’єднання «Споживач» зичить перемог!

Завжди раді бути Вам у нагоді!!!

[]
1 Step 1
ПІБ
perm_contact_calendar
Контактний телефон
call_end
Опис потрібної консультації
0 /
Додати файлdoc, docx, pdf, jpg, jpeg, point
cloud_uploadДодати
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Для консультацій:

Тел. (097)4084733; (095)3968076

Viber, WatsApp: (097)4084733

E-mail: lutsenko@spozhyvach.org.ua

Skype: Roman_spozhyvach

X